informace

Zadal: Tomáš Kejzlar, 06.04.2004 19:00

souvislosti

Jarní setkání v Jičíněvsi, 21. dubna 2007 - V sobotu 21. dubna 2007 se v Jičíněvsi...

Organizace setkání 21.4.2007 - Informace o roganizaci akce v Jíčíněvsi v...

Pozvánka na dubnovou akci - Pozvánka a první informace o akci plánované...

Velký výlet do ostrovní země... - Velké povídání z velkého výletu Bubly až...

Pepušák: trénování na letní BZH - Zpravodaj pepušák nám napsal super článek...

Žanetka: únorový výlet do Jičíněvse - Krátký záznam z akce konané v Jičíněvsi...

Záznam z velkého červnového setkání - V sobotu 17. června se v Jičíněvsi konalo...

Velká podzimní bojovka v Jičíněvsi - Oficiální záznam z bojovky, která byla...

Výsledky minivýstavy 2005 - Na podzimním srazu v Jičíněvsi se konala i...

Velká narozeninová oslava A týmu - Záznam z oslavy prvních narozenin našeho...

Bojovka 4.4 proběhla...

4. dubna 2004 jsem společně s Terezou přijel do Jičíněvse podívat se na štěňátka a učinit konečný výběr jednoho z nich. O tom tady ale psát nechci, protože výběr štěňat možná zastínila akce jiná, a to Bojová hra, kterou naplánovaly Vladka s Janou pro nás přespolní (tedy pro Břéťu, Markétu, Terezu a mne), abychom si vyzkoušeli, jaké je to s bíglem na procházce.

Celá bojovka začala tím, že - protože nikdo z nás zatím vlastního pejska nemá - jsme si vylosovali pejsky "erární" - Břéťa Bublu, Markéta Nikolku, Tereza Lotynku a já
Hanýska.

S vylosovanými pejsky jsme se pak po trase, kterou nám předem popsala Jana, vydali do lesa, kde na nás čekalo několik "kontrol" s úkoly. Úkoly to byly teoretické i praktické a byla to velká zábava a i jsme se dozvěděli mnoho nových a užitečných informací. Jen Břéťa si stěžoval, že teoretické úkoly (tedy dotazy ohledně historie bíglů, standardu plemene a podobně), neovládá, protože na to má prý doma Markétu. Ostatně příliš snadné (zejména pro mne) nebyly ani praktické části úkolů, jako třeba naučit pejska poslechnout povely "sedni", "lehni" a podobně (mě se to nedařilo i přes to, že jsem Hanýskovi za splnění nabízel piškotky, on si totiž v lese našel dost jiných hnusáren a na piškotky zřejmě neměl chuť...). Kontrol bylo na trase celkem deset, přičemž ta desátá se pejskům asi líbila nejvíc: byla to práce na stopě. Tady se předvedli hlavně Hanýsek a Bubla, kteří tohle absolvovali prvně, ale přesto na konci stopy ukrytou prasečí nožku našli bez problémů. Jediný problém byl snad v tom, že Hanýsek, poté, co mu nožičku sebrali, aby posloužila dalším pejsků, začal mírně hysterčit:-).

Bojovka se vydařila, počasí bylo super a všem se nám to moc líbilo a shodli jsme se, že bychom podobnou akci měli zase někdy v budoucnu zopakovat, třeba už i s vlastními pejsky.


 

Komentáře

  1. Bublina · 16.12.2006 00:40

    to byla parada

Vaše jméno*:

E-mailová adresa (nebude zobrazena)*:

Webové stránky*:

Text komentáre*: