navigace

Hlavní téma: Přehled všech zbarvení bíglů

souvislosti

Tricolor

Bicolor

4.3. Pied

Nejméně početným, ale velice atraktivním zbarvením je tzv. melír neboli pied. Tito "melírovaní" psi vypadají jako trochu prokvetlí bicoloři. Je to způsobeno delšími chlupy v hnědé barvě, které jsou několikabarevné – proto melír – a liší se podle svého zbarvení. Melír je buď zaječí (hare) a delší chlupy jsou pak melírované černo-žluto-hnědě nebo jezevčí (badger) a to je melír černo-stříbrno-světle hnědý nebo citrónový (lemon), melír je krémovo-citronovo-bílý.

Toto zbarvení je nejhůře definovatelné a fotografie jezevčího a citrónového melíru jsem zatím nikde neobjevila, nicméně budu pátrat dál a pokusím se je doplnit.

Tady je příklad zbarvení harepied. Je vidět, že hnědý podklad je jakoby stínovaný tmavými chlupy, které však nejsou jednobarevné, ale melírované a tím se liší od prokvetlého tricolora. Další rozdíl je v tom, že melírovaně zbarvení psi můžou mít světlejší nos, trikolor má nos vždy černý.

Štěňata

Štěňata se u tohoto zbarvení rodí už s melírem a tím se liší od bicolorů. Bezpečně se štěně tohoto zbarvení pozná hned po narození podle tmavé barvy kolem očí. Definitivní zbarvení melírovaných psů je téměř hotové už tak v šesti týdnech.

Několikadenní štěně s typickým zbarvením kolem očí. Při pohledu zezadu je vidět melírování. Vpravo početný vrh tricolorů a harepiedů.

4.2. Bicolor