navigace
Hlavní téma: Časté dotazy budoucích pánečků
souvislosti
Zatím nejsou žádné související záznamy. Pokud máte pocit, že zde něco důležitého chybí, dejte nám o tom vědět, pokusíme se co nejrychleji informace přidat.
3.11. Vyžaduje bígl hodně pohybu?
Dospělý bígl by vám určitě odpověděl že nikoli. Krátká venčící procházka, dlouhé ležení na gauči a dostatek jídla – to je to pravé…
Dospívající potřebuje adekvátní pohyb a cvičení nejen těla, ale i mysli. Je-li mu dán dostatečný prostor k rozvoji těla i ducha, stane se z něj velmi dobrý a chytrý společník, který i v dospělosti a ve stáří je stále aktivní.
S dospělým bíglem můžete chodit na dlouhé procházky, bude vás rád doprovázet při joggingu i na cyklistických výletech. Můžete s ním dělat jakoukoli formu výcviku – od poslušnosti až po agility či canisterapii.
To vše se týká dospělého jedince. Štěně je třeba více šetřit a až do ukončení fyzického vývoje (tj. 8 – 16 měsíců) se vyhýbejte přetížení kostry a kloubů. Mohlo by to mít důsledky v jejich poškození, které se projeví až v pozdějším věku. Dokonce malé štěně – tak do půl roku – není schopno odhadnout své možnosti a síly a dokáže se – má-li k tomu příležitost – uhnat tak, že druhý den nemůže chodit a bolí ho "celý pejsek". Takže třeba při víkendovém výletu na chatu štěně každé dvě hodiny dejte alespoň na chvíli odpočinout do pelíšku (klece, přepravky).