navigace

Hlavní téma: Časté dotazy budoucích pánečků

souvislosti

Zatím nejsou žádné související záznamy. Pokud máte pocit, že zde něco důležitého chybí, dejte nám o tom vědět, pokusíme se co nejrychleji informace přidat.

3.11. Vyžaduje bígl hodně pohybu?

Dospělý bígl by vám určitě odpověděl že nikoli. Krátká venčící procházka, dlouhé ležení na gauči a dostatek jídla – to je to pravé…

Dospívající potřebuje adekvátní pohyb a cvičení nejen těla, ale i mysli. Je-li mu dán dostatečný prostor k rozvoji těla i ducha, stane se z něj velmi dobrý a chytrý společník, který i v dospělosti a ve stáří je stále aktivní.

S dospělým bíglem můžete chodit na dlouhé procházky, bude vás rád doprovázet při joggingu i na cyklistických výletech. Můžete s ním dělat jakoukoli formu výcviku – od poslušnosti až po agility či canisterapii.

To vše se týká dospělého jedince. Štěně je třeba více šetřit a až do ukončení fyzického vývoje (tj. 8 – 16 měsíců) se vyhýbejte přetížení kostry a kloubů. Mohlo by to mít důsledky v jejich poškození, které se projeví až v pozdějším věku. Dokonce malé štěně – tak do půl roku – není schopno odhadnout své možnosti a síly a dokáže se – má-li k tomu příležitost – uhnat tak, že druhý den nemůže chodit a bolí ho "celý pejsek". Takže třeba při víkendovém výletu na chatu štěně každé dvě hodiny dejte alespoň na chvíli odpočinout do pelíšku (klece, přepravky).

3.12. Mám oplotit pozemek? 3.10. Jak krmit?