navigace

Hlavní téma: Základní informace o plemeni beagle

souvislosti

Zatím nejsou žádné související záznamy. Pokud máte pocit, že zde něco důležitého chybí, dejte nám o tom vědět, pokusíme se co nejrychleji informace přidat.

2.3. Jak získat superšamióna

Občas se stává, že mi někdo zavolá a žádá mě, abych mu vybrala budoucího superšampiona buď z našich narozených štěňátek nebo doporučila chovatele, u kterého takového jedince může získat. Je pak téměř nemožné vysvětlit, že tento požadavek se nedá splnit.

Každý chovatel svá štěňátka důvěrně zná a miluje. O některém/některých si může myslet, že má/mají předpoklady vyrůst do krásy. Ale pořád je to jen předpoklad, asi tak stejně podložený, jako že z vašeho dítěte vyroste modelka.

Zkušený chovatel dokáže odhadnout přibližnou velikost nebo zbarvení štěněte v dospělosti, ale to je asi tak všechno. Štěně od těch asi osmi, deseti týdnů, kdy si ho odvážíte domů, do dospělosti, prochází obrovským vývojem. Mění se mu zuby, roste, dospívá. A jeho vývoj ovlivňuje nejen genetika, ale i výživa, pohyb, sociální zázemí, zkušenosti, prostředí, a způsob života jeho „smečky“. Jsem přesvědčena, že kdyby se takové štěně dalo naklonovat, tak každý klon by v dospělosti vypadal trošku jinak – podle toho kdo a jak ho vychovává.

A tak jediná rada, jak získat superšampiona, je: pořiďte si první štěně.

2.2. Podrobný standard plemene