informace

Datum konání: 08.10.2000
Rozhodčí: rozhodčí BZH

barvářské zk. honičů České Meziříčí, 08.10.2000

V neděli ráno dne 1.10.2000 mě panička vzbudila a oznámila mi, že jedeme pryč. Situace byla stejná jako když jedeme na výstavu, ale nějak se mi nezdálo všechno to zelené oblečení, klobouky a jiná výbava než výstavní vodítko a piškoty. Až na místě, kde jsme vysedali z auta (v malé vesničce u Chrudimi) mi došlo, že se děje něco co jsem ještě nezažila. Stejných zelených mužíčků se zde pohybovalo nějak moc, někteří měli velké zbraně a hlavně, krom mé bíglí kamarádky Bambitky (Pepsi Blýskavica) zde žádný jiný bígl nebyl. Panička se mnou nastoupila do řady všech 22 přítomných pejsků a bylo nám oznámeno, že se zahajují zkoušky vloh malých plemen. A pak už to začalo, přemístili jsme se na nedaleké pole a byli vypuštěni první pejsci, aby hledali. Co hledali, to někteří našli - zajíce. Já jsem po vypuštění tolik štěstí neměla, pole bylo čerstvě posekané a jediné co mě zajímalo byly myši a nebo něco k jídlu, což se mi podařilo najít a taky jsem to demonstrativně před nastoupenými rozhodčími snědla. Ti kroutili nechápavě hlavou a nabádali paničku, že se od ní musím vzdalovat 50 -70 metrů. Ale co kdyby se mi ztratila?! Tak jsme dokončili disciplínu slídění a já pochopila, že se na mě panička zlobí, protože o mě celou dobu zakopávala. Abych udělala paničce radost, tak jsem po nasazení na voňavou stopu zajíce začala štěkat a utíkat pryč. Pak následovala disciplína stopa vůdce, která mi nedělá problémy, spíše jsem je dělala panu rozhodčímu, který mě nemohl udržet. A vodění na řemeni -jako finále celých zkoušek jsem pomalu jako jediný zúčastněný pejsek předvedla bez chyby a na známku 4. A pak byl konec. Páni rozhodčí oznámili paničce, že ze všech disciplín mám známku 4, kromě slídění, které bylo ohodnoceno známkou 2. Po slavnostním ukončení a předání diplomů jsme jeli domů. Na paničce bylo vidět, že není spokojená, kdežto páneček jen zářil, hlavně poté, co si přečetl v hodnocení práce psa "výtku" - fena krátkého slídění, závislá na vůdci - a konstatoval, že toto je pro majitele bígla největší pochvala.

A za týden v neděli 8.10.2000 to začalo vše znova, jen na jiném místě, s jinými pejsky a také bez kamarádky Bambitky. Na tyto zkoušky vloh malých plemen bylo přihlášeno 7 psů (1 bígl, 2 teriéři, 4 jezevčíci). Vše probíhalo obdobně jako minule, jen zajíčků na poli bylo pro všechny pejsky dost. Pěkně jsem je prohnala, když panička pískla, tak jsem se k ní vrátila a myšičky mě tentokrát nezajímaly. Dala důvěru i paničce , že se neztratí a neuteče, a vzdalovala jsem se od ní, což se , shodou okolností stejným rozhodčím jako minulý týden, moc líbilo a moc mě všichni chválili. Ve stopě živé zvěře a hlasitosti jsem předčila jezevčíky a po chvíli slídění byla moje panička požádána, aby si mě připnula na vodítko, ať mají šanci i ostatní. Po stopě vůdce a vodění na řemeni jsme se vrátili do hospůdky, kde bylo mým pánečkům oznámeno, že jsem absolvovala se samými 4. A věřte, nevěřte, stala jsem se absolutním vítězem zkoušek vloh malých plemen. Pánečci jen zářili spokojeností, ostatní obdivem či překvapením, což dotvrdil i hlavní rozhodčí při předávání cen, kdy dvakrát všem opakoval, že vítězem zkoušek se stal bígl, který předčil všechny pejsky aktivních myslivců. Já jsem byla také spokojena, zvlášť, když jsem se dostala do auta, kde jsem našla svačinky, které přichystal páneček pro sebe a paničku, a ty jsem slupla.

A teď se denně připravuji na zkoušky BZH v Hlavenci a všichni doufáme, že budu úspěšně reprezentovat plemeno bígl, tak jak se mi to doposud dařilo.

Lotynka (Cokie Any Ček)

Přehled výsledků:

       
jméno pejskabodyoceněnítituly
Cokie Any Ček 188 I. cena